Artikel
Technische natuurkunde Universiteit Twente op APS summit
Gepubliceerd: 23 March 2025 07:57
De opleiding Technische Natuurkunde van de Universiteit Twente (UT) krijgt deze week internationale aandacht tijdens de APS Global Physics Summit, die tegelijkertijd met de March meeting wordt georganiseerd in de Verenigde Staten. Op dit wereldwijde congres komen ca. 14.000 vooraanstaande natuurkundigen, universiteiten en industriepartners samen om de nieuwste wetenschappelijke doorbraken en hun impact op de samenleving te bespreken.
Sissi de Beer, opleidingsdirecteur Technische Natuurkunde, werd benaderd door APS met de vraag of zij de opleiding en faculteit mochten uitlichten, omdat ze onder de indruk waren van verschillende aspecten van de opleiding. Ze hadden gezien dat de UT al jarenlang bekend staat als een topopleiding, dat TN in 2023 de Nederlandse Onderwijspremie had gewonnen en dat de opleiding interessante extra-curriculaire activiteiten aanbieden, zoals ‘Physics of Amusement Parks’ en ‘Physics of Snow & Ice’. Daarnaast hadden ze geconstateerd dat de UT beschikt over veel topwetenschappers en dat er regelmatig high-impact publicaties worden geschreven door professoren. APS zet elk jaar een aantal natuurkundeopleidingen in de spotlight, en vanwege deze prestaties en activiteiten viel de keuze op de UT.
Tijdens het congres gaat een nieuwe video in première, geproduceerd in samenwerking met APS, waarin de UT als onderzoeks- en onderwijsinstelling prachtig in beeld gebracht. De video laat zien hoe de opleiding Technische Natuurkunde fundamenteel onderzoek koppelt aan toepassingen die bijdragen aan oplossingen voor maatschappelijke en technologische uitdagingen.