Nederlandse Natuurkundige Vereniging

FYSICA 2025

Op 11 april wordt het jaarlijkse NNV-congres FYSICA georganiseerd, dit keer in samenwerking met de Universiteit Leiden. Aanmelden is nu mogelijk op www.fysica.nl

Word ook lid!

Natuurkundige? Dan word je natuurlijk lid van de NNV.

Waanzinnige zintuigen

Bestel deze waanzinnig mooie en leerzame poster over de bijzondere zintuigen van dieren! Voor in het klaslokaal of gewoon thuis. De poster laat zien hoe hommels het elektrische veld van bloemen kunnen waarnemen, wat ze helpt bij het herkennen van bloemen. Dolfijnen kunnen voorwerpen die ze voor het eerst tegenkomen via echolocatie later op een televisiescherm herkennen. En zo zijn er veel meer voorbeelden. De poster is in A1- en A2-formaat te bestellen door een mail te sturen naar bureau@nnv.nl. U betaalt alleen de verzendkosten.

FYSICA 2025

FYSICA 2025 heeft een avondprogramma in de binnenstad van Leiden, met een avondopenstelling van Rijksmuseum Boerhaave, een excursie naar de Oude Sterrewacht én een bijzondere wandeling langs de Leidse muurformules, met de bedenkers natuurkundigen Sense Jan van der Molen en Ivo van Vulpen.

Kwartet

Ons prachtige 'Grote-duik-in-de-wereld-van-de-Natuurkundekwartet', bestel het ook!

Vorige Volgende

Artikelen - December

Hanneke Gelderblom wint Minervaprijs 2024

Hanneke Gelderblom, universitair docent van de faculteit Technische Natuurkunde aan de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e), heeft de Minervaprijs 2024 gewonnen. De Minervaprijs is bedoeld voor jonge, veelbelovende vrouwelijke of non-binaire natuurkundigen in Nederland, die uitblinken in een natuurkundig vakgebied. Haar onderzoek is niet alleen belangrijk voor de academische wereld, maar ook in de hightechindustrie.

Lees meer →

Plasma Rolduc conferentie

De sectie Plasma- en Gasontladingsfysica (NNV-PG) van de NNV organiseert op 2 en 3 april 2025 de allereerste Plasma Rolduc Conferentie. De bijeenkomst maakt deel uit van een nieuwe conferentiereeks die twee jaarlijkse plasmafysicabijeenkomsten in Nederland nieuw leven inblaast en combineert: het congres in Lunteren (NNV-sectiebijeenkomst) en dat in Rolduc (WELT-PP). 

Lees meer →

Docentendag Einstein Telescope Education Centre

Ben je docent wiskunde, natuurkunde of informatica? Mis dan niet de kans om deel te nemen aan de docentendag op 16 januari 2025 in het Einstein Telescope Education Centre in het Discovery Museum. De dag draait volledig om de nieuwste ontwikkelingen binnen het vakgebied en de actualisatie van de kerndoelen.

Lees meer →